Performances

ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Πέμπτη 17 Μαΐου

19:30-22:30, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης

19:30-19:45, Kunsthalle Graz (44),“augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
20:00-20:15, the Milena principle (29), “Leafless”, Stefaan van Biesen, περφόρμανς: 15′
20:00-20:15, WATER:CASUS BELLI (2), “Μυστική Ακτή”, Βασιλική Μάκου, Απόστολος Λουφόπουλος, Μάρθα Γωγάκου, Οπτικοακουστική περφόρμανς (ηχοτοπίο και video effects): 15′
20.00-20.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Ατραπός”, Παραδοσιακή χορευτική ομάδα από την Ατραπό Φλώρινας (Αγγελίδου Ελευθερία, Αντωνίου Ελευθερία, Αντωνίου Δάφνη, Στασίνη Χριστίνα, Στεφάνοβιτς Βάσια, Τσουτσούλη Αναστασία, Φιλίππου Κατερίνα), περφόρμανς: 30’
20.00-20.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ”, Γλύκα Διονυσοπούλου, Μιχάλης Μπιμπάσης, περφόρμανς: 30′
20.00-20.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΚΟΜΠΟΙ”, Πηνελόπη Γαΐτη, περφόρμανς: 30′
20.00-20.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΤΡΑΠΟΣ – ΧΑΡΤΗΣ”, Χάρης Κοντοσφύρης, περφόρμανς:30′
20:00-20:30, ‘ΥΛΗ[matter]HYLE (6), “Legendary Lana Del Pepe caught on cam”, Georges Jacotey, περφόρμανς: 30′
20:00 – 22:00, Future Scenarios (49), “Ώρες συναλαγής με το κοινό”, Maaike Stutterheim, Γιώργος Τσεριώνης, Κατερίνα Ζαφειροπούλου, Άρτεμις Ποταμιάνου, Χρήστος Κωτσούλας (Capten), Κατερίνα Βέλλιου, Ίων Πανόπουλος, περφόρμανς: 120′
20:00 – 22:00, Transformer (28), “Untitled 1”, Kunj, ‘Rex’ Delafkaran, & Hoesy Corona’, περφόρμανς: 120′
20.30-20.40, ΕΝ-ΦΛΩ (50), “Γυναίκα Ατραπός 430”, Πηνελόπη Γαίτη, περφόρμανς: 10′
20:30-20:45, Come alone don’t call cops (48), “Make a witch”, Dune Perez, περφόρμανς:15′
20:30-20:45, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
21:00-21:20, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Έκσταση, αναζητώντας το duende”, Βασίλης Καβουρίδης, περφόρμανς: 20′
21:00-21:15, the Milena principle (29), “A Play”, Panagiotis Lezes, περφόρμανς: 15′
21:30-22:00, the Milena principle (29), “Cherry Be”, Marianna Makri περφόρμανς: 30′
22:00-22:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς:15’

 

Παρασκευή 18 Μαΐου

12.00-12.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Ατραπός”, Παραδοσιακή χορευτική ομάδα από την Ατραπό Φλώρινας (Αγγελίδου Ελευθερία, Αντωνίου Ελευθερία, Αντωνίου Δάφνη, Στασίνη Χριστίνα, Στεφάνοβιτς Βάσια, Τσουτσούλη Αναστασία, Φιλίππου Κατερίνα) , περφόρμανς 30’.
12.00-12.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ”, Γλύκα Διονυσοπούλου, Μιχάλης Μπιμπάσης, περφόρμανς: 30′
12.00-12.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΚΟΜΠΟΙ”, Πηνελόπη Γαΐτη, περφόρμανς: 30′
12.00-12.30, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΤΡΑΠΟΣ – ΧΑΡΤΗΣ”, Χάρης Κοντοσφύρης, περφόρμανς: 30′
12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 2”, Hoesy Corona, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης
13:05-13:50, ABC Group (36), “Sharpening the sense of reality”, Maxim Ilyukhin, περφόρμανς: 45′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς:15’
14:00-15:00, IFAC Arts (48), “Alchemy Art and the Gift”, Holly Crawford, περφόρμανς: 60’
15:00-15:05 Binary art group (20), “InPerfection”, Sandra Gea, περφόρμανς: 5΄
15.00-15.20, the Milena principle (TALKS), “Treads”, Geert Vermeire, περφόρμανς:20′
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
16:15-16:30, Come alone don’t call cops (48), “It’s just a game”, Justine Roch, περφόρμανς:15′
16:35-17:00, SNEHTA (9), “6,8 K ohm”, Dimitra Kousteridou, ηχητική περφόρμανς: 25′
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς:15’
18:00-19:00, Binary art group (20), “Id”, Elena Tonikidi, workshop & talk art–therapy: 60′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49), “Ώρες συναλαγής με το κοινό”, Maaike Stutterheim, Γιώργος Τσεριώνης, Κατερίνα Ζαφειροπούλου, Άρτεμις Ποταμιάνου, Χρήστος Κωτσούλας (Capten), Κατερίνα Βέλλιου, Ίων Πανόπουλος, περφόρμανς: 120′
18:00-18:20, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Έκσταση, αναζητώντας το duende”, Βασίλης Καβουρίδης, περφόρμανς: 20

19:00-20:00, Ordinary beds, (51), «Η λειτουργία της ενσυναίσθησης», Ελένη Γαλάνη – Μαρία Κουλούρη, συζήτηση: 60’
19:20-19:30, ALISN & Darling Pearls & Co (3), Vocation to Ruin: a sound workshop, Denise Alves-Rodrigues, screening: 10′
19.30-19.50, the Milena principle (29), Intolerance of a wound, Nefeli Stamatogiannopoulou, περφόρμανς: 20′
19:40-20:00, ALISN & Darling Pearls & Co (3), Jaque Jolene visiting cultural institutions, Márcia Beatriz Granero, screening: 20′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch,περφόρμανς: 15’
20:00-20:15, WATER:CASUS BELLI (2), “Μυστική Ακτή”, Βασιλική Μάκου, Απόστολος Λουφόπουλος, Μάρθα Γωγάκου, Οπτικοακουστική περφόρμανς (ηχοτοπίο και video effects): 15′
20:30-21:00, Ordinary beds, (51),«Καθημερινά κρεβάτια», περφόρμανς: 30’

 

Σάββατο 19 Μαΐου

12.00-12.40, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Ατραπός”, Παραδοσιακή χορευτική ομάδα από την Ατραπό Φλώρινας (Αγγελίδου Ελευθερία, Αντωνίου Ελευθερία, Αντωνίου Δάφνη, Στασίνη Χριστίνα, Στεφάνοβιτς Βάσια, Τσουτσούλη Αναστασία, Φιλίππου Κατερίνα) , περφόρμανς 40’.
12.00-12.40, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ”, Γλύκα Διονυσοπούλου, Μιχάλης Μπιμπάσης, περφόρμανς: 40′
12.00-12.40, ΕΝ ΦΛΩ (50), “ΑΤΡΑΠΟΣ – ΧΑΡΤΗΣ”, Χάρης Κοντοσφύρης, περφόρμανς: 30′
12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 3”, ‘Rex’ Delafkaran, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης

13:00-15:00, Ordinary beds, (51), «Κατοικίες γραφής», Ελένη Γκλίνου, πρότζεκτ: 120’

13:05 – 13:50, ABC Group (36), “Food serial at a lunch time, part 1”, Maxim Ilyukhin, περφόρμανς: 45′
13.30 – 13.40, Syn+ergasia (31), Παναγιώτης Μπρέντας, ομιλία – ξενάγηση: 10′
13.40 -13.50, Syn+ergasia (31), Ιάνθη Αγγελίογλου, ομιλία – ξενάγηση: 10′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς:15’
15:30 – 16:00, Binary art group (20), “art as a form of therapy from prehistory until now”, Anita Toutikian, 30΄
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς:15’
16:30 – 16:45, Fronteer (54), Artist Talk, Michael Borkowsky, Sharon Mossbeck and Alison Whitmore, ομιλία: 15′
17:00-18:00, Binary art group (20), ”Nice to meet you”, Lenia Georgiou, art therapy workshop: 60′
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
18:00-18:20, ARTIA GALLERY (45), “Νήμα”, Γεράσιμος Αβλάμης: 20′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49), “Ώρες συναλαγής με το κοινό”, Maaike Stutterheim, Γιώργος Τσεριώνης, Κατερίνα Ζαφειροπούλου, Άρτεμις Ποταμιάνου, Χρήστος Κωτσούλας (Capten), Κατερίνα Βέλλιου, Ίων Πανόπουλος, περφόρμανς: 120′
18:00-18:20, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Έκσταση, αναζητώντας το duende”, Βασίλης Καβουρίδης, περφόρμανς: 20′
18:20-19:20, ALISN & Darling Pearls & Co (3), Neuromantics: To Estates (curated by Warren Garland & Emma Grandin), John Smith & Warren Garland, screening: 60′

19:00-20:00, Ordinary beds, (51), «Η αόρατη εκφορά», Χαρά Πιπερίδου- Δημήτρης Αμελαδιώτης- Πατρίτσια Κολαΐτη- Επιμέλεια: Αποστόλης Αρτινός, επιτελεστικές αναγνώσεις: 60’

19:00-19:09, Come alone don’t call cops (48), “Concrete execution”, Adrien Chevrier, περφόρμανς:9′
19:00 -19:30, SYN+ERGASIA (31), “Γήμητρα”,Νίκη Ζαχαρή, περφόρμανς: 30′
19.30-19.50, the Milena principle (29), “Intolerance of a wound”, Nefeli Stamatogiannopoulou, περφόρμανς: 20′
19:30-19:40, ALISN & Darling Pearls & Co (3), Inversion/Reflection: What does Balfron Tower Mean To You?, Rab Harling, screening: 10′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
20:00-20:30, ‘ΥΛΗ[matter]HYLE (6), “Legendary Lana Del Pepe caught on cam”, Georges Jacotey, περφόρμανς: 30′

Κυριακή 20 Μαΐου

12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 4”, Kunj, περφόρμανς: όλη την διάρκεια της έκθεσης
13:05 – 13:50, ABC Group (36), Ομιλία Καλλιτεχνών για το φαγητό και το σύμπαν, Maxim Ilyukhin, περφόρμανς: 45′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’

16:00-17:30, Ordinary beds, (51), «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙ», Δήμητρα Ιωάννου, εργαστήριο πειραματικής γραφής: 90’

17.00-17.30, the Milena principle (29), “Cherry Be”, Marianna Makri, περφόρμανς: 30′
17:40-17:55,Binary art group (20), “Aesthetics of existence”, Maria Papacharalambous, ομιλία: 30΄
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’
18.00-18.15, the Milena principle (29), “A Play”, Panagiotis Lezes, περφόρμανς:15′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49), “Ώρες συναλαγής με το κοινό”, Maaike Stutterheim, Γιώργος Τσεριώνης, Κατερίνα Ζαφειροπούλου, Άρτεμις Ποταμιάνου, Χρήστος Κωτσούλας (Capten), Κατερίνα Βέλλιου, Ίων Πανόπουλος, περφόρμανς: 120′
18:00-18:20, ΕΝ ΦΛΩ (50), “Έκσταση, αναζητώντας το duende”, Βασίλης Καβουρίδης, περφόρμανς: 20′
18:30 – 18: 50, Syn+ergasia (31), “Ίχνη γης”, Αιμιλία Μπουρίτη (με ομάδα από αγρότισσες από τον Ασπρόπυργο : Κούλα Λιόση, Φανή Παπαδά, Μαίρη Αβράαμ, Μαρία Καψάλα), περφόρμανς: 20’
19.00-19.15, the Milena principle (29), “Leafless”, Stefaan van Biesen, περφόρμανς:15′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, περφόρμανς: 15’

ENGLISH

Thursday 17th of May

19:00-22:30, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, performance: opening to closing
19:30-19:45, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
20:00-20:15, the Milena principle (29), “Leafless”, Stefaan van Biesen, performance: 15′
20:00-20:15,WATER:CASUS BELLI (2),“Secret Coast”, Vasiliki Makou, Apostolos Loufopoulos, Martha Gogakou, Audiovisual Performance (soundscape and video effects): 15′
20.00-20.30, EN FLO (50), “Atrapos”, Traditional dance group from Atrapos village of Florina(Agelidou Eleutheria, Antoniou Eleutheria, Antoniou Dafni, Stasini Christina, Stefanovits Vasia, Tsoutsouli Anastasia, Filippou Katerina), performance: 30’
20.00-20.30, EN FLO (50), “ANTISTIXIS”, Glyka Dionysopoulou, Michail Bibasis, performance: 30′
20.00-20.30, EN FLO (50), “KNOTS”, Penelope Gaiti, performance 30′
20.00-20.30, EN FLO (50), “ATRAPOS – MAP”, Harris Kondosphyris, performance: 30′
20:00-20:30, ‘ΥΛΗ[matter]HYLE (6), “Legendary Lana Del Pepe caught on cam”, Georges Jacotey, performance: 30′
20:00 – 22:00, Future Scenarios (49), “Working hours”, Maaike Stutterheim, Giorgos Tserionis, Katerina Zafeiropoulou, Artemis Potamianou,Christos Kotsoulas (Capten), Katerina Velliou, Ion Panopoulos, performance: 120′
20:00 – 22:00, Transformer (28), “Untitled 1”, Kunj, ‘Rex’ Delafkaran, & Hoesy Corona’, performance: Intermittent performances throughout the day
20.30-20.40 EN-FLO (50), “Woman’s Path 430”,Penelope Gaiti, Performance: 10′
20:30-20:45, Come alone don’t call cops (48), “Make a witch”, Dune Perez, performance:15′
20:30-20:45, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
21.00-21.20, EN FLO (50), “Extasy, looking for duende”, Vassilis kavouridis , performance: 20′
21:00-21:15, the Milena principle (29), “A Play”, Panagiotis Lezes, performance: 15′
21:30-22:00, the Milena principle (29), “Cherry Be”, Marianna Makri performance: 30′
22:00-22:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’

 

Friday 18th of May

12.00-12.30, EN FLO (50), “Atrapos”, Traditional dance group from Atrapos village of Florina(Agelidou Eleutheria, Antoniou Eleutheria, Antoniou Dafni, Stasini Christina, Stefanovits Vasia, Tsoutsouli Anastasia, Filippou Katerina), performance: 30’
12.00-12.30, EN FLO (50), “ANTISTIXIS”, Glyka Dionysopoulou, Michail Bibasis, performance: 30′
12.00-12.30, EN FLO (50), “KNOTS”, Penelope Gaiti, performance 30′
12.00-12.30, EN FLO (50), “ATRAPOS – MAP”, Harris Kondosphyris, performance: 30′

12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, performance: opening to closing
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 2”, Hoesy Corona, performance: Intermittent performances throughout the day
13:05 – 13:50, ABC Group (36), “Artists talk about food and the space” Maxim Ilyukhin, performance: 45′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
14:00-15:00, IFAC Arts (48), “Alchemy Art and the Gift”, Holly Crawford, performance: 60’
15:00-15:05 Binary art group (20), “InPerfection”, Sandra Gea, performance: 5΄
15.00-15.20, the Milena principle (TALKS), “Treads”, Geert Vermeire, performance: 20′
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
16:15-16:30, Come alone don’t call cops (48), “It’s just a game”, Justine Roch, performance: 15′
16:35-17:00, SNEHTA (9), “6,8 K ohm”, Dimitra Kousteridou, sound performance: 25′
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
18:00-19:00, Binary art group (20), “Id”, Elena Tonikidi, workshop & talk art–therapy: 60′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49), “Working hours”, Maaike Stutterheim, Giorgos Tserionis, Katerina Zafeiropoulou, Artemis Potamianou,Christos Kotsoulas (Capten), Katerina Velliou, Ion Panopoulos, performance: 120′
18.00-18.20, EN FLO (50), “Extasy, looking for duende”, Vassilis kavouridis , performance: 20′

19:00-20:00, Ordinary beds, (51), “Τhe synaisthetic function”, Eleni Galani – Maria Koulouri, conversation: 60’
19:20-19:30, ALISN & Darling Pearls & Co (3),
Vocation to Ruin: a sound workshop, Denise Alves-Rodrigues, screening: 10′
19.30-19.50, the Milena principle (29), “Intolerance of a wound”, Nefeli Stamatogiannopoulou, performance: 20′
19:40-20:00, ALISN & Darling Pearls & Co (3), Jaque Jolene visiting cultural institutions, Márcia Beatriz Granero, screening: 20′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
20:00-20:15,WATER:CASUS BELLI (2),“Secret Coast”, Vasiliki Makou, Apostolos Loufopoulos, Martha Gogakou, Audiovisual Performance (soundscape and video effects): 15′

20:30-21:00, Ordinary beds, (51), “Ordinary beds”, Maria Koulouri, performance: 30’

Saturday 19th of May

12.00-12.40, EN FLO (50), “Atrapos”, Traditional dance group from Atrapos village of Florina(Agelidou Eleutheria, Antoniou Eleutheria, Antoniou Dafni, Stasini Christina, Stefanovits Vasia, Tsoutsouli Anastasia, Filippou Katerina), performance: 40’
12.00-12.40, EN FLO (50), “ANTISTIXIS”, Glyka Dionysopoulou, Michail Bibasis), performance: 40′
12.00-12.40, EN FLO (50), “ATRAPOS – MAP”, Harris Kondosphyris, performance: 30′
12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, performance: opening to closing
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 3”, ‘Rex’ Delafkaran, performance: Intermittent performances throughout the day

13:00-15:00, Ordinary beds, (51),“Habitats of writing”, Eleni Glinou, project: 120’
13:05 – 13:50, ABC Group (36), “Food serial at a lunch time, part 1”, Maxim Ilyukhin, performance: 45′
13.30 – 13.40, Syn+ergasia (31), Panagiotis Brentas, talk-tour: 10′
13.40 -13.50, Syn+ergasia (31), Ianthi Aggelioglou, talk-tour: 10′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
15:30 – 16:00, Binary art group (20), “art as a form of therapy from prehistory until now”, Anita Toutikian, 30΄
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
16:30 – 16:45, Fronteer (54), Artist Talk, Michael Borkowsky, Sharon Mossbeck and Alison Whitmore, talk: 15′
17:00-18:00, Binary art group (20), ”Nice to meet you”, Lenia Georgiou, art therapy workshop: 60′
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
18:00-18:20, ARTIA GALLERY (45), “Thread”, Gerassimos Avlamis: 20′
18.00-18.20, EN FLO (50), “Extasy, looking for duende”, Vassilis kavouridis , performance: 20′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49)
, “Working hours”, Maaike Stutterheim, Giorgos Tserionis, Katerina Zafeiropoulou, Artemis Potamianou,Christos Kotsoulas (Capten), Katerina Velliou, Ion Panopoulos, performance: 120′

19:00-20:00, Ordinary beds, (51), “The impossible speech”, Hara Piperidou-Dimitris Ameladiotis-Patricia Kolaiti-Curating: Apostolis Artinos, performative readings: 60’
19:00-19:09, Come alone don’t call cops (48), “Concrete execution”, Adrien Chevrier, performance: 9′
19:00-19:30, SYN+ERGASIA (31), “The Earth the Womb”,Niki Zahari, performance: 30′
19.30-19.50, the Milena principle (29), “Intolerance of a wound”, Nefeli Stamatogiannopoulou, performance: 20′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
20:00-20:30, ‘ΥΛΗ[matter]HYLE (6), “Legendary Lana Del Pepe caught on cam”, Georges Jacotey, performance: 30′

 

Sunday 20th of May

12:00-21:00, AC Institute (15), “Homo Nomina Artificialis: Will You Play With Me?”, Holly Crawford, performance: opening to closing
12.00 – 21.00, Transformer (28), “Untitled 4”, Kunj, performance: Intermittent performances throughout the day
13:05 – 13:50, ABC Group (36), Artists talk about food and universe, Maxim Ilyukhin, performance: 45′
14:00-14:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
16:00-16:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
16:00-17:30, Ordinary beds, (51), “THE FUTURE READS YOU”, Dimitra Ioannou, experimental writing workshop: 90’
17.00-17.30, the Milena principle (29), “Cherry Be”, Marianna Makri, περφόρμανς: 30′
17:40-17:55, Binary art group (20), “Aesthetics of existence”, Maria Papacharalambous, talk 30΄
18:00-18:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’
18.00-18.15, the Milena principle (29), “A Play”, Panagiotis Lezes, περφόρμανς:15′
18.00-18.20, EN FLO (50), “Extasy, looking for duende”, Vassilis kavouridis , performance: 20′
18:00 – 20:00, Future Scenarios (49)
, “Working hours”, Maaike Stutterheim, Giorgos Tserionis, Katerina Zafeiropoulou, Artemis Potamianou,Christos Kotsoulas (Capten), Katerina Velliou, Ion Panopoulos, performance: 120′
18:30 – 18: 50, Syn+ergasia (31), “Earth traces”, Emilia Bouriti, (with a group of farmers from the city of Aspropyrgos : Koula Liosi, Fani Papada, Mary Avraam, Maria Kapsala), performance: 20’
19.00-19.15, the Milena principle (29), “Leafless”, Stefaan van Biesen, περφόρμανς:15′
20:00-20:15, Kunsthalle Graz (44), “augmented circumstances”, Niki Passath & Arnold Reinisch, performance: 15’